YASİN ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ!

İyi Parti Denizli İl Kongresi gerçekleştirildi. Sarmaşık Düğün Salonu’nda yapılan kongrede kurucular kurucu üyesi ve aynı zamanda il başkanı Yasin Öztürk, 52 kişilik yönetim kuruluyla tek liste halinde tekrar başkanlığa getirildi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu’nun da katıldığı kongre sinevizyon gösterisi ile başladı. Sunumda ‘Çoban ateşi Denizli’den yapıldı’ vurgusuna sıklıkla başvurulurken, ‘cesaret’ teması işlendi. Partililere siyasi ve ticari baskı karşısında eğilmeyerek İyi Parti saflarında siyaset yapmanın önemi anlatılırken sinevizyon gösterisi Meral Akşener’in Denizli ziyaretinden fotoğraflarla süslendi. Kongrede Divan Başkanı olarak Musavvat Dervişoğlu seçilirken yardımcılığına DYP İl Genel Meclisi eski üyesi Abdi Baklan getirildi. Dervişoğlu yaptığı açılış konuşmasında İl Başkanı Yasin Öztürk’e övgülerde bulundu.

Kongre konuşan İl Başkanı Yasin Öztürk, “İyi Partili olmak demek değişime cesaret edebilmek ve hak bildiği yolda sonuna kadar mücadele etmek demektir” dedi. Öztürk, Türkiye’nin 16 yıl boyunca otokrasi kokan bir yönetimle ülkenin belirsiz mecralara sürüklendiğini kaydederek, “AKP iktidarının dayatmaları en üst düzeye geldi. Söyledikleri ile yaptıkları birbirine taban tabana zıt olan bu iktidar parlementoyu tasdik makamı durumuna getirdi. Ben yaptım oldu anlayışı ile millet iradesinden hızla uzaklaşan, muhalefete tahammülü olmayan, kendilerine biat etmeyen herkesi vatan haini damgasını, iftirasını atacak kadar fütursuzlar Türk Milleti’nin üstünde bir korku imparatorluğu oluşturdular. Böyle baskı dolu tek adam rejiminden kurtulmanın yolu doğru ve gerçekçi sosyal politikalar, bunları uygulayacak inançlı kararlı, cesur yürekli kadrolardan geçmektedir” dedi.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Tek liste ile gidilen seçimlerde Yasin Öztürk’ün başkanlığında 53 kişilik yönetim kurulu da belli oldu. Öztürk’ün yönetiminde yer alan isimler ise şöyle: Zeki Selavet, Ali Akın, Ali Tavaslıoğlu, Alime Güngör, Ayşe Çelik, Ayşe Dayıoğlu, Ayşe Tomaşoğlu, Bilal Akgün, Cemalettin Baydar, Cemil Budat, Cevdet Çokakoğlu, Cumhur Güner, Engin Nikbay, Fatih Coşkun, Fikret Uzkuç, Gülümser Gökçe Acar, Hasan Akgün, Hasan Cihan, Hasan Hüseyin Bozkurt, Himmet Kaynak, Hüseyin Ateş, Hüseyin Ay, Hüseyin Köseoğlu, Hüseyin Özdemir, İbrahim Sabuncuoğlu, İlmi Köse, İsmail Coşkunsu, Kerim Salur, Mehmet Buker, Mustafa Çobanoğlu, Nevin Öz, Nuray Pakatçı, Nurettin eyice, Orhan Düztabanoğlu, Özer Tunçtürk, Özkan Bosun, Pelin Çetinalp, Raziye Akışık, Salih Katrancı, Sertaç Sarıarslan, Süleyman Semerci, Tuncay Aslan, Şefik Süzgün, Şirin Ertuğrul, Şule Namlı, Tülay Şahin, Türkay Berberoğlu, Uğur Çizmecioğlu, Veli Çıtışlı, Yalçın Bedel, Yücel Yılmaz ve Zafer Bakırsoy…

Eklenme Tarihi :        Yazar : Meriç Ulukuş