YAMAÇ PARAŞÜTÜ UÇUŞLARI İLE İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI!

Haber Sitemizin ‘Uçuşlara İzin Mi Verildi?’ başlıklı haberi sonrası Denizli Valiliği resmi bir açıklamada bulundu. Pamukkale için öenmli bir yeri olan yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği yamaç paraşütü uçuşları için Vali Karahan’ın oluru ile yeniden izin çıktı. Fakat bu uçuşlar için her türlü belgeye sahip olma şartı getirildi. Kaçak uçuşlara da asla izin verilmeyeceği belirtildi. İşte Denizli Valiliğinden yapılan resmi açıklama…

TİCARİ YAMAÇPARAŞÜTÜ VE YELKENKANAT UÇUŞLARI İLE İLGİLİ  BASIN AÇIKLAMASI

İlimiz Pamukkale İlçesi Dinamit Tepesi Bölgesi’nde,  03.06.2018 tarihinde yaşanan üzücü yamaç paraşütü kazası sonrasında; Pamukkale ilçesinde Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşların 03.06.2018 tarihi itibari ile geçici olarak durdurulmuştu.

Valimiz Hasan Karahan’ın Olur’u ile yayınlanan Yamaç Paraşütü Uçuş Yönergesinde belirtilen her türlü belgeye sahip olmak ve aranan şartları taşımak kaydıyla A Grubu işletme belgeli seyahat acentalarının Türk Hava Kurumu Temsilcisinin koordinesinde olmak şartıyla Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşlarına Pamukkale Kaymakamı başkanlığında oluşturulan Pamukkale İlçe Sportif ve Turizm Kurulu’nun 13 Haziran 2018 tarihinde aldığı karar ile 14 Haziran 2018 tarihinden itibaren izin verilmiştir.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eklenme Tarihi :        Yazar : Meriç Ulukuş