SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN?

2017-2018 eğitim öğretim yılının sonuna gelinmesi nedeniyle öğrenciler de veliler de merakla 15 tatil ne zaman başlıyor sorusunu soruyor. Tatilde dinlenmek ya da tatile gitmek isteyenler şimdiden planlarını yapıyor.  Sömestr tatili ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek? Tatilin uzaması ihtimali var mı? 

15 Tatil 22 Ocak Günü Başlıyor...
Öğrenciler eğitim  öğretim yarısının ilk dönemine ilişkin son dersi 18 Ocak Perşembe günü yapacak ve 19 Ocak Cuma günü ise karnelerini alacak. Aslında öğrenciler için sömestr tatili 19 Ocak’ta başlamış oluyor. MEB takvimine göre ise 22 Ocak 2018 Pazartesi günü sömestr tatili başlamış olacak. Sömestr tatili ise 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. Milyonlarca öğrenci 5 Şubat Pazartesi günü yeniden ders başı yapacak. MEB takviminde yer alan bilgiler bu şekilde. Öğrenciler ise tatilin uzayıp, uzamayacağını merak ediyor. 

Tatil Uzayacak Mı?
Şu an için tatilin uzamasını öngören herhangi bir sebep yok. Sömestr tatilinin uzatılmasına ilişkin haberler ise asılsız.Yalnızca kar, yağmur gibi hava muhalefetinin olabileceği sınırlı yerlerde bölgesel olmak üzere 1-2 günlük tatilin uzaması ihtimali söz konusu. Ancak bu durum da hava muhalefetine bağlı ve henüz bu yönde bir gelişme söz konusu değil. 

Eklenme Tarihi :