İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI İSMAİL ÇATAKLI DENİZLİ’DE!

İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES 2) kapsamında yapılacak toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı ilimize geldi. İlk olarak Valiliğimizi ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı, Valimiz Hasan Karahan ile Vali Yardımcıları ve İçişleri Bakanlığına bağlı Kurum Müdürleri tarafından karşılandı. Valilik Şeref Defterini imzalayan  Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı daha sonra Valilik Makamında Valimiz Hasan Karahan ile bir süre görüştü. Bakan Yardımcısı Çataklı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Hasan Karahan ziyaretin anısına Yatağan Kılıcı hediye etti. İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı daha sonra Valimiz Hasan Karahan ve İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinin Daire Başkanlarından oluşan heyet ile birlikte Valilik Makam Toplantı Salonunda, Bakanlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıya; Valimiz Hasan Karahan ve İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinin Daire Başkanlarından oluşan heyet ile birlikte Vali Yardımcıları Mehmet Okur, Celalettin Cantürk, Merkezefendi Kaymakamı ve Pamukkale Kaymakam V. Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Albay Metin Düz ve ilgili kurumların İl Müdürleri katıldı. Bakanlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı’nda; Bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112 Acil Çağrı, AFAD, nüfus ile göç vb hizmet alanlarında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Toplantının ardından Valilik Konferans Salonunda İçişleri Bakanlığının gerçekleştirdiği faaliyetleri basın mensuplarıyla paylaşan Bakan Yardımcısı Çataklı, İZDES kapsamında illere ziyaretlere gittiklerini ve sorun, istek ve tedbirleri yerinde incelediklerini ifade ederek; “ İçişleri Bakanlığı olarak kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetime katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda; Sayın Bakanımızın talimatları ile içişleri Bakanlığında İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesinin uygulanmasına başlanmıştır. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde Bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek ve Valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İZDES ( İzleme Değerlendirme Sistemi ) Projesini başlattık. Bu projenin birinci aşamasında 81 ilimizi ziyaret ederek 4000’e yakın personelimizle bir araya geldik. Bu ziyaretler sonucunda sorunlarla ilgili öneriler de geliştirilerek hazırlanan raporlar illerle paylaşılmış ve önerilerin hızlıca hayata geçirilmesi ile ilgili talimatlar verilmiştir. Projenin ikinci aşamasının teması ise “Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği” olarak devam etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “ Devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur “ ifadeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığı olarak Valiliklerimizde başlattığımız “vatandaş odaklı hizmet seferberliği” kapsamında bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Bakan Yardımcıları başkanlığında Bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan dokuzar kişilik heyetlerle 64 ilimizde ziyaret programlarımız gerçekleştirilmiş olup, bugün 65. ilimizde bulunmaktayız. Kalan 16 ilimize de en kısa sürede ziyaretler gerçekleştirilecektir. Vatandaş odaklı hizmet seferberliği öncelikle “dinleme ve empati” prensibi üzerine kurgulanmış bir projedir. Bu proje kapsamında; Bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, İl ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucu ile mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında, Ticaret Sanayi Odaları ve Borsaları, Esnaf ve Sanatkâr Odaları, Ziraat Odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, görüş alışverişinde bulunmanın yanında Valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bu projenin amaçlarından bir diğeri de Bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112 Acil Çağrı, nüfus ve göç vb hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla birebir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir. Bu çalışmanın çıktısı 81 il Valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere, ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimiz, bu raporlar doğrultusunda geçmiş medeniyetimizi ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde üretim politikaları ve stratejileri oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini artırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir. İZDES Projesinin ikinci aşaması olan vatandaş odaklı hizmet seferberliğinin hayırlı olmasını diliyor, görüş ve önerileriyle bize yol gösterecek Aziz Milletimize şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi. İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı, daha sonra Valilik Konferans Salonunda yaptığı STK Değerlendirme Toplantısının ardından Valimiz Hasan Karahan ile birlikte Gazi Uzm. Jandarma II. Kıd. Çvş. Ömer Torun ve Şehit Polis Memuru Mehmet Ali Doğan’ın ailelerini ziyaret etti.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.12.2019 19:24:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.12.2019 - 19:24:00