ELLERİ VE AYAKLARI BAĞLI DERE YATAĞINDA ÖLÜ BULUNMUŞTU!

08.03.2018 günü Merkezefendi İlçesi, Hisar Mahallesi, halk arasında İsrafil Deresi olarak bilinen noktada yaşanan olay tüyleri diken diken etmişti. İddiaya göre, iki gündür kayıp olarak arama kaydı bulunan 1989 doğumlu Ersan Erduru isimli kişi dere yatağında elleri ve ayakları bağlanmış ve beline kadar çuvalın içerisinde konulmuş halde bulundu. Hisar Mahallesindeki ormanlık alandaki dere yatağında yürüyüşe çıkan vatandaşlar tarafından tesadüfen fark edilen ve sonrasında hemen emniyet güçlerine ihbar edilmesi sonrası olay yerine gelen Büyükşehir Arama Kurtarma, Sağlık ve Emniyet Güçleri tarafından bulunan Ersan Erduru’nun hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yeri incele ekiplerinin yapmış olduğu inceleme sonrasında vücudunda bıçak yarası da bulunan Ersan Erduru’nun cansız bedeni Büyükşehir Arama Kurtarma Ekipleri tarafından dere yatağından çıkarılarak, ölüm sebebinin belirlenmesi adına adli tıp kurumuna gönderildi. Yaşanan üzücü olayla ilgili olarak soruşturma başlatılmıştı.

KATİL ZANLISI YAKALANDI…

Yaşanan olay sonrası Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Masası ekipleri yaptıkları araştırma sonucu cinayeti 1993 doğumlu Musa D.’nin işlediğini belirledi. Musa D.'nin kız kardeşi ile Ersan Erduru arasındaki ilişki olabilme durumu yüzünden, cinayetten önce Musa D. ve Ersan Erduru’nun küfürleşerek  tartıştıkları ve sonrasında tartışmanın kavgaya dönüştüğü iddialar arasında yerini aldı. Kavga esnasında 'Hadım Etme' sözü ileri boyuta taşınınca Musa D., Ersan Erduru'yu kalbinden bıçakladıktan sonra cinsel organını keserek öldürdüğü ortaya iddia edilmişti. Gerçekleşen operasyon sonrası Musa D. emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçen Musa D. daha sonra ifadesi alınıp işlemleri tamamlandıktan sonra Emniyet Müdürlüğünden Adliye’ye sevk edildi. ​​​​​​​

TUTUKLANDI...

Hadım etme sözü üzerine cinayet işleyen Musa D.'nin bir süre önce başka bir suçtan dolayı cezaevinden yeni çıktığı öğrenildi. Çıkarıldığı mahkeme de hadım etme yüzünden çıkan tartışmanın restleşmeye dönüşmesi sonrası Ersan Erduru'yu kalbinden bıçakladığını, cinsel organını kesip öldürdüğünü, daha sonra minibüse koyarak elini ve ayağını bağladıktan sonra bir çuvala koyup dere yatağını attığını itiraf eden Musa D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Musa D.'nin kız kardeşi ise ifadesinde Ersan Erduru ile herhangi bir ilişkisinin olmadığı belirttiği iddia edildi. 

Eklenme Tarihi :        Yazar : Meriç Ulukuş