DEVLET AKLI HEMEN ŞİMDİ!

Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, İdlib’de yaşananlar ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklamasında bulundu. İl Başkanı Çobanoğlu açıklamasında, “Bugün Suriye’de yaşananlar karşısında esas düşmanımız ABD ve İsrail ellerini ovuşturuyor, kıs kıs gülüyor. İdlib’te aşamalı olarak tırmandırılan tertip ve provokasyonlar çok tehlikeli bir aşamaya gelmiştir. Bu tehlikeli tırmanışı iyi görmek, intikam duygusuyla değil, Devlet Aklı ile hareket etmek olmazsa olmaz zorunluluktur.

BÜYÜK TUZAĞA DİKKAT!

FETÖ darbesini engelledik, PKK’yı hendeklere gömdük, sınır ötesinde Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve en son Barış Pınarı harekâtıyla komşularla ilişkileri güçlendirdik. Ülkemize yapılan saldırıları ve Amerikan tertiplerini en haklı zeminde püskürttüğümüz bugünlerde İdlib tertibi ile karşı karşıya geldik. Bu süreçte komşularla ilişkilerimizi daha da güçlendirmeli, Suriye ile dolaylı görüşmek yerine doğrudan görüşmelerle bu tertipleri bozmalıyız. Ortak düşmanımız olan terörün üzerine gitmeliyiz. Aksi durum; hem ülkemizin hem de komşularımızın kaybetmesi demektir. Doğu Akdeniz ve Kıbrıs gibi hareket alanlarımızın zayıflaması, Mavi Vatan mücadelemizin sekteye uğraması demektir.

PUSUDAKİ AMERKİKA ANKARA’YA GELİYOR!

Suriye’nin bütünlüğü, Türkiye’nin de bütünlüğüdür. Bu olumsuz durumu devlet aklı ile frenlemek, pusudan başını çıkartan ABD’ye karşı güçlü bir yanıt olacaktır. Büyük milletimiz bu badireleri de atlatacak, en kısa zamanda vatan birliğini ve bütünlüğünü sağlayacaktır.” İfadelerinde bulundu.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.02.2020 23:00:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.02.2020 - 23:00:00