DENİZLİLİ FARUK TERCİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU!

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın kayıtları ESL sistemi üzerinden açılarak, Vodafone FreeZone ana sponsorluğunda gerçekleşen TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nda 5 takım oyunu ve 1 bireysel oyun yer aldı. Kayıtların hemen ardından başlayan online elemeleri geçen takımlar, İstanbul, Ataşehir’deki FDR Oyun Merkezi’ndeki büyük finallerde kupaya ulaşmak için mücadele etti. Türkiye E-Spor Federasyonu’nun (TESFED) en popüler oyunları aynı organizasyonda buluşturduğu Türkiye’nin ilk resmi E Spor turnuvası, E Sporseverlerin yoğun katılımıyla görkemli ve heyecan dolu final karşılaşmalarına sahne oldu. Online elemelerde üst tura çıkmaya hak kazanan takımların katıldığı finallerin cumartesi günü gerçekleşen ilk gününde FIFA, CS:GO, Zula ve DOTA 2 karşılaşmaları, ikinci gün ise PUBG ve LOL karşılaşmaları yapıldı. Muğla İli’nden katılan Faruk Terci, DOTA 2 finalinde “Team Closer” takımında yer aldı. Takımıyla birlikte Türkiye Şampiyonu olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Faruk Terci, 12 Bin TL ‘nin sahibi olarak, Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

Toplam 3 Bin 345 E Sporcu Başvuruda Bulundu

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası, bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı E Spor turnuvalarından biri ve Türkiye’nin ilk resmi E Spor kupası olma özelliğini taşıyan karşılaşmalarında LoL, PUBG, CS:GO, FIFA,  Zula ve DOTA 2’de galip gelen takımlar, final karşılaşmalarında toplam 100 bin TL’lik ödül havuzu için yarıştı. Başvuruları Kasım Ayı’nda başlayan Türkiye Kupası’na kısa sürede Zula için 960, LoL için 935, CS:GO için 565  ve PUBG için 508, Dota 2 için 195, FIFA için 182 kişi olmak üzere, toplam 3 bin 345 E Sporcu başvuruda bulundu.

446370fc-f244-4d58-a97b-d5d8977a0038.jpg

Avrupa Şampiyonasına Katılacaklar

“Team Closer” takımında oynayan, Muğla kafilesinde yer alan MSKÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Faruk Terci İstanbul’da yapılan “Vodafone Freezone Türkiye Şampiyonasında, DOTA 2 oyununda “Team Pi”yi 2-1’lik skorla yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. 12 bin TL’lik büyük ödülün sahibi olup, Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Ülkemizin E Sporda daha iyi yerlere gelmesini istediğini vurgulayan Faruk Terci “İlk kez resmi olarak düzenlenen E-Spor Türkiye şampiyonasında bulunduğum için çok heyecanlıydım. Ancak maçlara başladığımız andan itibaren kendimi oyuna vererek, heyecanımı yenerek rakip takımın üzerinde büyük baskı kurduk. 3 seriden oluşan maçlar sonucu rakibimizi 2-1 yenerek Türkiye Şampiyonu olduk. Gelecek turnuvalarda daha iyi hazırlanarak ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Ülkemizin e sporda daha iyi yerlere gelmesiniz istiyorum. Bu ilk resmi adımdı. Umarım daha iyi yerlere gelir hak ettiği değeri bulur.” şeklinde konuştu.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 27.12.2019 23:56:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 27.12.2019 - 23:56:00