DENİZLİ’DE SPORCULAR TRİATLONDA BULUŞTU!

Türkiye Triatlon Federasyonu faaliyet programında yer alan 2020 yılı Puanlı Triatlon Yarışları 63 sporcunun katılımıyla yapıldı. Türkiye Triatlon Federasyonu Temsilciliği tarafından her sene yapılan ve büyük heyecana sahne olan Triatlon İl Yarışmaları Denizli’de yapıldı. 2020 Puanlı Triatlon Yarışları yüzme etabı Gümüşler’de bulunan Atatürk Yüzme Havuzunda gerçekleşti. Sporcu ailelerinin de izlediği yarışmalarda sporcular en iyi dereceyi alabilmek için mücadele etti.

ÖNCE YÜZME, SONRA KOŞU

Pandemi tedbirlerine uyularak yapılan yarışlarda günün devamında ise Albayrak Spor Kompleksinde koşu etabı gerçekleşti. Kategorilerine göre farklı metrelerde zamana karşı yarışan sporcular şahsi puanlama ile şampiyonanın ilk etabını tamamladı.

BAŞKAN YALÇINKAYA “DENİZLİ TRİATLONDA LOKOMOTİF OLACAK”

Pandemi nedeniyle federasyon olarak sporcuları illerinde yarıştırarak Triatlon Ligi oluşturduklarını kaydeden Triatlon Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, yarışmalara ciddi bir katılım olduğunu söyledi. Denizli’de triatlon altyapısının bulunduğunu söyleyen Yalçınkaya, bu anlamda ileriki zamanda Türkiye’nin lokomotif illerinden biri olacağını sözlerine ekledi.  Yarışmaların ikinci etabı 26 Eylül – 2 Ekim tarihlerinde, üçüncü ve son etabı ise 19-31 Ekim tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 14.09.2020 16:08:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 14.09.2020 - 16:08:00