AYNEN BÖYLE SÖYLEDİ!

10.01.2018 tarihinde, Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM, Özel Harekat, Narkotik ve Asayiş Şubesine bağlı ekiplerin gerçekleştirmiş olduğu Şafak Operasyonu nefes kesmişti. Film sahnelerini aratmayan operasyonda 15 eve eş zamanda girilmiş. KOM ve Narkotik ekiplerinin gerçekleştirdiği ve Özel Harekat ile Asayiş ekiplerinin destek verdiği operasyon Pamukkale İlçesi, Karşıyaka Mahallesinde gerçekleşmişti. Yaklaşık 6 ay süren detaylı çalışma ve gizli takip sonrası uyuşturucu madde bulunduran ve satan torba ev olarak adlandırılan 15 eve ve şebeke üyelerine eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Sabahın ilk ışıklarıyla karşılarında Polis’i gören şahıslar ne yapacağını şaşırmış, 15 ev Narkotik Köpekleri Şat ve Çako eşliğinde didik didik aranmıştı.

İLK KEZ DRONE KULLANILDI…

Gerçekleşen operasyonla bir ilke daha imza attı. Denizli Emniyeti ilk kez bir operasyonda Drone kullandı. Operasyon için düğmeye basıldığı an havadan görüntü göndermeye başlayan Drone, kaçan veya kaçmaya çalışan ile dışarı atılmak istenilen malzeme ve maddeleri tek tek görüntüledi. Bununla birlikte Drone sayesinde çevre güvenliği de alınmış oldu. Drone, pencerelere kadar yaklaşarak içeride bulunan şahısların sayısı ve ne yaptığını da görüntüleyerek ekiplerin hareketini kolaylaştırdı.

ÖZEL HAREKAT KAPILARI KIRMAK ZORUNDA KALDI…

Gerçekleşen Şafak Operasyonunda kapısını açmak istemeyen ve vakit kazanmak isteyen şahısların kapıları koç başı ile kırılmak zorunda kaldı. Daha önceden uyuşturucu madde satışı yaptıkları belirlenen şahıslar ev içerisinde kelepçelenerek etkisiz hale getirildi. Özel Harekat Polisleri şahısları etkisiz hale getirdikten sonra ev içerisinde aramalar yapıldı.

OPERASYONA 45 EKİP, 200 POLİS KATILDI…

6 ay boyunca süren çalışmalar sonucu torba evi olarak kullanılan adresler ve bu adresleri kullanan şebeke üyelerine yönelik operasyonda KOM, Özel Harekat, Narkotik ve Asayiş Şubelerine bağlı 45 ekip ve 200 Polis görev aldı. Evlerin bulunduğu sokak ve caddeler abluka altına alındı ve operasyon bitimine kadar kuş uçurtulmadı.

aynen böyle söyledi

3’Ü KADIN, 1’İ ÇOCUK 14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI…

Gerçekleşen Şafak Operasyonu sonunda ve yapılan aramalarda satışa hazır vaziyette paketlenmiş uyuşturucu maddeler ile örgüt üyelerinin kullandığı silah ve mermiler ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticaretinden sağlanan suç geliri para ve altınlara el konuldu. Şüphelilerin bölgede yer alan geniş arazi içerisine gömdükleri 1 kilo 200 gram esrar maddesi de narkotik madde arama köpekleri buldu ve orttaya çıkardı. Operasyon neticesinde toplam 1 kilo 268 gram esrar maddesi, 676 adet ecstasy hap, 0.9 gram metamfetamin maddesi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet av tüfeği, 1 adet çalıntı motosiklet, 20.970 TL para, 12 adet bilezik, 10 adet cumhuriyet altını ve çok sayıda altın yüzük ile küpe ve bileklik gibi suç unsuru kazanımlar ele geçirildi Şebeke üyesi (M.B.), (G.G.), (G.B.) isimli kadınlar ile (Z.G), (O.G.), (E.Y.), (A.A.) (E.B.), (O.K.), (Y.G.), (F.A), (T.G.), (F.G.) isimli şahıslar ve yaşı küçük (S.B.) olmak üzere toplam 14 şüpheli yakalanarak göz altına alındı.

ADLİYE’YE SEVK EDİLDİLER…

Yakalanıp gözaltına alınan 14 şüpheli emniyetteki ifadelerinin ardından sağlık kontrolüne götürüldü. Buradan da Adliye’ye sevk edildi. Adliye’ye sevk edilirken kadın şüphelilerden M.B’nin söyledikleri ’pes’ dedirtti. Operasyonda yakalanan ve kadın baron olduğu iddia edilen M.B., basına ‘çek, çek iyi çek, sanki çekince satmayacağız. Çıkınca satacağız yine’ diye bağırınca kadın polis şüphelinin ağızını kapatarak Adliyeye soktu.  Yaşanan bu olayı izleyen vatandaşlar ise M.B.’nin söyledikleri karşısında şaşkınlıklarını izleyemedi. Kimi vatandaş ise ‘pişkinliğin de bu kadarı’ diyerek tepki gösterdi. Kadın şüphelinin söylediği bu sözler kameraya yansıdı.

Haber : Meriç Ulukuş

Eklenme Tarihi :